niedziela, 29 września 2013

Akademia Junior - Lato - testujemy :)

Witajcie !


Jesień dotarła do nas już na dobre. Na wspomnienie lata Akademia ;)

Jakiś czas temu do naszego domu dotarła elektroniczna wersja programu skierowana do dzieci  w wieku 5-9 lat. Jestem osobą dosyć sceptycznie nastawioną do dopuszczania małych dzieci do komputera. Program „Akademia Junior Lato” może nie zmienił mojego nastawienia w tym temacie, ale bardzo miło mnie zaskoczył.

Zosi mina mówi wiele ;)
Dziecko ma do dyspozycji 21 gier do wyboru. Nie ma w nich przemocy. Każda rozwija i usprawnia umiejętność logicznego myślenia i nie tylko. 

Zosia zachwycona. Ma 4 i pół roku, ale świetnie radzi sobie z grami ćwiczącymi spostrzegawczość (kwiaty, motyle). Bardzo spodobała jej się gra puzzle.
Polubiła grę „lody”- okazuje się, że bezbłędnie zapamiętuje kolejność ułożonych smakołyków. Gra „memo” i "flagi" również sprawia jej wiele radości. 


Niektore z gier – zegary, konstelacje trochę dla Zosi za trudne, ale zostaną nam na później ;)
W grach wymagających przenoszenia przedmiotów w odpowiedniej kolejności (piłki, ognisko) wymagają nieco większej sprawności manualnej w posługiwaniu się myszką dotykową laptopa ( nie mamy myszki luzem), na początku potrzebowała naszej niewielkiej pomocy, aktualnie radzi sobie doskonale sama. 


Gra jest świetnie skonstruowana, bardzo podoba się nam  opcja wykonywania ćwiczeń w trakcie grania. Na początku Zosia nie chciała współpracować z hopsasa (ludzik pokazujący na ekranie w jaki sposób dziecko ma wykonywać ćwiczenia), aktualnie cieszy się, kiedy pojawia się na ekranie i współpracuje.
Dzięki Tabi (tabliczka chwaląca dziecko za osiągnięcia, wydająca polecenia, zadająca pytania ) dziecko czuje się dowartościowane i radosne ;) oczywiście "brawo" ze strony mamy potęguje ten stan ;) 

Polecenia i narracja bardzo logiczna, rzeczowa, prosta. Dziecko nie ma problemu ze zrozumieniem poleceń, samo przechodzi na kolejne poziomy. Radość z wykonania samodzielnie zadania bezcenna.
 
Jak dla mnie ( a przede wszystkim dla Zosi) świetne zajęcie na długie jesienno-zimowe popołudnia :) Gry, które na chwilę obecną są dla niej trudne z pewnością będą przynosiły radość kiedy będzie starsza. Młodszy pewnie też będzie z gry korzystał.
 
Polecam z czystym sumieniem. I zapraszam na stronę Akademii www.akademia-umyslu.pl, gdzie możecie znaleźć Akademię Umysłu Junior oraz inne programy ćwiczące pamięć i koncentrację.


Wieczorem zajrzyjcie jeszcze raz :) 
Pobawimy się w kolory - kolejne inspiracje i Wasze piękne żółte prace :) Agnieszka

1 komentarz:

Dziękuję za Twój komentarz !
Jest dla mnie bardzo cenny :)